Forum Bydgoscy Łucznicy Tradycyjni Strona Główna Bydgoscy Łucznicy Tradycyjni
Forum miłośników łucznictwa tradycyjnego

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Button domowej roboty, kilka pytań

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Bydgoscy Łucznicy Tradycyjni Strona Główna -> Akcesoria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Optimista

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 15:04    Temat postu: Button domowej roboty, kilka pytań Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Jako iż jestem tu nowy, w razie popełnienia przeze mnie jakiegoś błędu, proszę o poinformowanie Very Happy
Planuję zakupienie łuku SF Optimo, do niego zakupuję oczywiście 5 strzał Easton Scout 2, włókno szklane (tak na początek Very Happy). Z tego co mi wiadomo, w strzelaniu pomaga button usprawniający przechodzenie strzały przez majdan (paradoks łucznika). I tutaj nasuwa się moje pytanie, jak on działa, oraz czy istnieje możliwość stworzenia go samemu? Dosłownie kilka metrów od mojego domu znajduje się stolarnia, z której mogę korzystać kiedy chcę, więc myślę, że stworzenie go jest możliwe Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Maj 29, 2015 15:04    Temat postu:

Powrót do góry
Saladyn

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 04:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie dałoby się zrobić buton samemu ale chyba nie warto się męczyć,przy jego wykonaniu bardziej od stolarza przydałby się ślusarz.
Button to: "urządzenie składające się z metalowej, gwintowanej tulei oraz systemu sprężyn, śrub i popychaczy, przykręcane do majdanu w łuku sportowym w celu nadania strzale odpowiedniego odbicia, a co za tym idzie, giętkości. Button decyduje o sposobie ułożenia strzał w macie i jego skupieniu, odpowiednio ustawiony zapewnia dobrą celność i wysokie wyniki" - taka definicja z internetu
Button wygląda tak: http://www.sklepluczniczy.pl/45-buttony?p=2 - to najtańszy model jaki znalazłem. Kupując buton trzeba pamiętać także o odpowiedniej podstawce bo nie każda się wtedy nadaje.
Ogólnie to uważam, że na początku nie warto używać butona, kup do łuku zwykłą plastikową podstawkę i dobierz dobrze strzały i będzie ok. Im więcej regulacji tym trudniej, zamiast skupiać się na technice strzału będziesz kręcił śrubami próbując coś poprawić w łuku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Optimista

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki Very Happy Myślałem że button działa na całkowicie innej zasadzie, ale poszukałem w Internecie slow motion z jego działania i wiem, że nie jest to takie proste jak mi się zdawało Smile
Powrót do góry
N.E.M.O

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby móc skorzystać z zalet buttonów, stabilizatorów, klikerów, celowników i innych gadżetów konieczna jest umiejętność powtarzalnego strzelania...bez rozrzucania strzał po całej tarczy...
Nie wiem jak obecnie ale kiedyś nowicjusze w klubach sportowych dostawali do ręki na początek łuki mające tylko majdan, ramiona i cięciwę...
Powrót do góry
dziki

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

N.E.M.O, na końcu świata tak jest nadal, nowy dostaje "goły" łuk wyposażony jedynie w podstawkę i strzela przez kilka treningów na "string walking" na szerokość skórki pod strzałę.
Któryś z "klasyków" pisał, że do Polarisa i Optimo zakładanie butona mija się z celem bo on ma za płytką półkę i ten buton za daleko odsuwa strzałę, w skrajnych przypadkach sama podstawka może też za daleko strzałę przesuwać. Nie wiem jak to w realizacji wygląda bo do swojego Optimo nie zakładałem buttona.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Optimista

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobię tak, jak mi radzicie i dokupię sobie tylko podstawkę, i postaram się dobrze dobrać strzały Very Happy Jeszcze raz wielkie dzięki
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie Maj 31, 2015 10:45    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Bydgoscy Łucznicy Tradycyjni Strona Główna -> Akcesoria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: